Thierry van den Bosch az első Supermoto Világbajnok

2002.11.22. 09:52

A Supermoto versenyzés népszerűsége évek óta folyamatosan nő. Mind a nagyvilágban, mind kis hazánkban egyre nagyobb érdeklődés övezi a motorsportnak ezen ágát. Sajnos a sportágnak ez idáig nem volt világbajnoki versenysorozata. Azonban mindez 2002-től megváltozott, és megrendezték a FIM által elismert első Supermoto Világkupát, amelynek egyetlen szépséghibája, hogy még az Európa bajnoki supermoto sorozatnál is kevesebb hír érkezett felőle.

A lényegi információ viszont az, hogy a Supermoto szakág egyik legnagyobb sztárja, Thierry van den Bosch nyerte a sport első világbajnoki címét, miután a 7 futamból hat alkalommal diadalmaskodott. A KTM gyári menője szerette volna megnyerni az összes versenyt idén, azonban az utolsó ausztrál futamon műszaki hibából kifolyólag kiállni kényszerült. Így az utolsó futamot csapattársa, a szintén KTM gyári pilóta, Jürgen Kunzel nyerte, Eddy Seel (Husqvarna) és Max Manzo (Husqvarna) előtt. Az új sorozat igen sikeres volt az idei évben, és remélhetőleg a 2003-as szezonban tovább terjeszkedik a Supermoto Világkupa, és egyre többet láthatunk belőle akár olyan távoli helyekről is, mint Új-Zéland, vagy az Egyesült Államok.