Sikeres a Honda új krosszgépe

2002.11.21. 08:43

Ernesto Fonseca megszerezte a Honda négyütemű CFR250R krosszgépének az első győzelmét. Az új motorral először a Japán Nemzeti Motokrossz Bajnokság utolsó fordulójában, Sugóban állt rajthoz. A dolog érdekessége, hogy jövőre a VB-n is indulhatnak a 250 köbcentis négyütemű motorok a 125 köbcentis kétüteműekkel egy kategóriában. A győztes costa ricai Honda pilóta mögött szintén egy négyütemű, a Yamaha YZ250F végzett, Chad Reed-el a nyergében, akinek ugyancsak ez volt az első bemutatkozása új gépével. A második futamot Reed nyerte, mögötte 30 másodperccel lemaradva Fonseca végzett. Lehet, hogy a motokrossz gépek terén is leáldozik a kétütemű gépek évtizedek óta tartó hegemóniája? Mindez jövőre kiderül a világbajnokságon.