Magyar helyett osztrák pilóta a magyar csapatban

2003.03.26. 15:08

A Team Hungary közölte, hogy Rizmayer Gábor első 250-es GP szezonja befejeződött még mielőtt elkezdődhetett volna, és a fiatal magyar versenyzőt a szintén fiatal osztrák Yves Polzer váltja a csapatnál. Az esetről beszámolt a Gyorsasági Világbajnokság hivatalos oldala is, és igen fájó a magyar motorsport számára, hogy egy magyar csapatban nem egy újabb magyar pilótát láthatunk a GP mezőnyében versenyezni. Bár Rizi teszteredményei nem voltak valami fényesek, és valószínűleg anyagiak is szerepet játszottak a pilótacserében, azért jó lett volna egy nagyrészt magyar csapat újabb magyar versenyzőjének szurkolni a 250-esek között is.

Polzer a negyedik volt a Német Bajnokság 125-ös géposztályában 2000-ben, mielőtt a 250-es kategóriára váltott 2001-es évben, ahol a 10. helyett szerezte meg egy TSR Honda nyergében. A 21 éves pilóta 12. helyezést érte el az Európa Bajnokság összesített pontversenyében, majd a Spanyol Bajnokság valenciai fordulójában szintén a 12. helyen végzett, ahol több világbajnokságban induló versenyző volt az ellenfele. Ebben az évben teljesítményével elnyerte a német Év újonca címet, és 2002-ben a már figyelemre méltó hatodik helyezést érte el a Spanyol Bajnokság jerezi futamán.