Talma jó helyről rajtolhat holnap

2003.11.15. 18:40

Talmácsi Gábor a ma délelőtti első időmérő edzésen mindössze 6 kört tudott megtenni, mert ezután megragadt a motorja a Spanyol Gyorsasági Bajnokság valenciai fordulójában. Mindez a néhány kör elég volt ahhoz, hogy az egész mezőnyt maga mögé utasítsa, és megszerezze ideiglenesen az első rajtkockát. Talma körideje 1p 40.6 mp, a második helyezett, már spanyol bajnok Bautistaé pedig 1p 40.8 mp volt. Versenygépének beállításán már sikerült sokat javítani, de még mindig nem lett az igazi. A délutáni edzésen Talma sajnos elesett, így nem tudott már javítani délelőtti időeredményén, azonban a korábbi ideje így is elég lett ahhoz, hogy a holnapi versenyen a 2. rajtkockából, az első sorból rajtolhasson.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy Gábor nem sérült meg, és a szerelői dolgoznak tartalék motorjának versenyre történő beállításán. Az esést követően a mérnökök megnézték a telemetrián, hogy mi okozhatta a bukást, de az nem mutatott ki semmi vezetéstechnikai hibát, így arra gyanakodnak, hogy valami szennyeződés lehetett a pályán. Egyébként azon a helyen több versenyző is elesett a második időmérőn, ahol Talma is bukott. Remélhetőleg holnap még jobb hírekkel tudunk beszámolni Talma első versenyéről a Malaguti fedélzetén.