Talmácsi a középmezőnyben, Tóth kissé hátrább

2004.04.17. 15:58

A pénteki első időérő edzésen igen jól szerepelt Talmácsi Gábor a gyorsasági világbajnokság 125-ös kategóriájában. A 8. leggyorsabb volt, míg a másik magyar a 17. helyet csípte el. Az első időmérőn aztán mindketten visszaestek, Talma a 13., Tóth a 24. helyig. A szombati szabadedzésen Talmácsi már csak a 14. helyre fért be, míg Tóth Imi egy helyet javított. A mindent eldöntő második időmérő edzésen Talma sokáig az igen előkelőnek mondható 6-7. pozíciót foglalta el az edzés elején elért köridejével. Aztán a futam végére az erősebb motorokkal versenyzők is beindultak, így visszaesett a 14. helyre, ahonnét a vasárnapi rajtot várhatja. Hátránya az elsőtől mindössze 0.924mp. Tóth Imi sajnos nem tudott reményei szerint szerepelni az edzéseken, csak a 25. helyen tudta magát kvalifikálni az edzéseken. Igaz az ő hátránya is mindössze 1.890mp az élen állótól, így igen szoros verseny várható holnap.

A pénteki időmérőn beköszönt a kategóriába visszatérő Roberto Locatelli, korábbi 125-ös világbajnok. Az olasz volt a leggyorsabb Apriliaján honfitársa a Hondás Andrea Dovizioso előtt. Mika Kallio (KTM) és Steve Jenkner (Aprilia) zárta az első sort. A második időmérőn a pilóták az utolsó 5 percre tartogatták leggyorsabb köreiket. Ekkor Dovizioso szerezte meg az első rajtkockát a vasárnapi futamra az edzéseket végig uraló Locatelli előtt. Mirko Giansanti (Aprilia) lett a harmadik, míg nagy meglepetésre a francia tinédzser Mike Di Meglio az első sor utolsó helyét szerezte meg Aprilia motorjával.