Talmácsi: ma ennyire futotta

2010.11.01. 08:07

Talmácsi Gábor nyolcadik lett Estorilban, a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Portugál Nagydíján, a Moto2 kategóriában. A magyar versenyző az élről indulhatott, miután a heves eső miatt törölték a szombat délutáni időmérő edzést, s a versenybíróság úgy döntött: a pole pozíció a három szabadedzés legjobbját, vagyis Talmácsit illeti meg.

A rajt után átmenetileg volt harmadik is, de gyorsan sikerült visszavennie a vezetést, majd sokáig az éltrióban volt. Tíz kör megtétele után azonban az üldözőbolyból többen is utolérték, s előbb a negyedik pozícióba szorult vissza, aztán még hátrább került, s végül is a nyolcadik helyen intették le. Így is előrébb lépett a világbajnoki pontversenyben, amelyben az utolsó GP-verseny előtt a hatodik.

„Nagyon érdekes verseny volt." - idézte menedzsmentje hírlevele a magyar motorost. - „Sajnálom, hogy a vége így alakult, én mindent megtettem, ma ennyire futotta. A motorom összességében nem volt rossz. Azok a problémák, melyek a tengerentúli versenyen hátráltattak, most egyáltalán nem jelentkeztek, és ez mindenképpen pozitív előrelépésnek számít. Az utolsó parabolika kanyarban és az első kanyarban féktávon voltak gondjaim, ott vesztettem a legtöbbet a többiekhez képest.

A verseny hajrájában éreztem még annyi tartalékot, hogy képes legyek harcba szállni akár a dobogós helyért is, de Alex de Angelis manővere, amit nem tartok éppen a legkorrektebbnek, nagyon kizökkentett a ritmusomból, és már csak annyira futotta az utolsó körben, hogy leszedjem Aegertert. A tabellán feljöttem a hatodik helyre, és ezt már szeretném is megtartani a végéig. Jövő héten Valenciában zárul az idei szezon, ahol szeretnék egy szép eredménnyel búcsúzni az első Moto2-es idénytől."

Eredmények:
    Moto2 (26 kör, 108,732 km össztáv):

1. Stefan Bradl (német) 46:59.723 p (138,820 km/ó átlagsebesség)

2. Alex Baldolini (olasz) 0.068 mp hátrány

3. Alex de Angelis (San Marinó-i) 2.830 mp h

.
...

8. Talmácsi Gábor 3.952 mp h.

A világbajnoki pontverseny állása 16 verseny után (még egy futam van hátra): 1. Toni Elías (spanyol) 271 pont - már világbajnok,

2. Julián Simón (spanyol) 185,

3. Andrea Iannone (olasz) 179,

...

6. Talmácsi Gábor 103

Jorge Lorenzo győzött Estorilban, de már a világbajnoki cím is az övé. Ezzel a Yamaha megszerezte az egyéni, a csapat és a konstruktőri elsőséget is. Lorenzónak 358 pontja van - ha Valenciában, az utolsó futamon még 15 pontot szerezz, megdöntheti Valentino Rossi 2008-as, 373 pontos rekordját.

MotoGP (28 kör, 117,096 km):

1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 46:17.962  p (á: 151,746 km/ó)

2. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 8.629 mp hátrány

3. Andrea Dovizioso (olasz, Honda) 26.475 mp h.

A vb-pontversenyben 17 verseny után:

1. Lorenzo 358 pont - már világbajnok,

2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 236,

3. Rossi 217

A 125 kcm-eseknél az eső miatt a hetedik körben megszakították a versenyt, majd az újraindítást követően csak kilenckörös volt a viadal, amelyet a spanyol Marc Marquez nyert meg.