Pontszerző magyarok

2011.02.28. 14:14

Carlos Checa izomból kezdett. A tél nem törte meg tavalyi lendületét: végig uralva a mezőnyt nyert a Superbike első, ausztráliai hétvégéjén. Egyetlen ellenfele Biaggi volt, de néhány kör után ő is lemorzsolódott a Ducati mögött.

Haslam, Laverty és Melandri küzdött a harmadik helyért – a bronz végül az S1000RR-t hajtó Haslamé lett. Úgy tűnik, a német motor képes lesz utolérni az olaszokat – a tavalyi év halványan sikerült, de idén villantani akarnak a bmw-sek.

Biagginak az első futamban túlságosan fogyott a gumija, ezért az Aprilia boxában újragondolták a futómű beállítását. Sajnos a veterán olasz motoros beragadt, Checával csak Leon Haslam tudta felvenni a versenyt, de a harmadik kör után már ő sem volt ellenfél. A BMW-s angol a táv közepén mintha meglassult volna, így Biaggi futott be másodikként, míg a sérüléssel küzdő yamahás Melandri a harmadik.

A Supersport futam a magyaroknak is örömre ad okot: ugyan a Scassa nyert Yamaháján, de Németh Balázs és Tóth Imre megszerezték a 14-15. helyet, amely 1, illetve 2 pontot hozott a fiúknak.