Talmácsi: „Nem tudom feldolgozni!"

2011.10.24. 10:18

Talmácsi Gábor döbbenten értesült volt versenyzőtársa vasárnapi tragédiájáról: a 24 éves Marco Simoncelli, aki három éve a 250-esek között volt világbajnok, Szepangban, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján szenvedett halálos balesetet.

„Borzasztó hír, nekem még nem sikerült feldolgozni" – nyilatkozta az m1 vasárnap esti Híradójában a 125 kcm-esek között 2007-ben vb-győztes Talmácsi, aki nagyon rutinos versenyzőnek tartotta Simoncellit. "Hirtelen irányt váltott a motor és az utána következők nem voltak erre felkészülve. Nem is lehettek, mert nagyon gyorsan történt ez az eset. Rossz időben rossz helyen volt!"

A tömegbukás az első kör vége előtt következett be a MotoGP kategóriában, amikor Valentino Rossi és az amerikai Colin Edwards áthajtottak a földön fekvő versenyzőtárson, akinek a motorját próbálták kikerülni. Simoncellit kritikus állapotban szállították a szepangi pálya egészségügyi központjába, ahol már nem tudtak rajta segíteni.

A tragédiával már harmincra emelkedett a gyorsaságimotoros-világbajnokságban halálos áldozatainak száma az utóbbi négy évtizedben.

Christian Ravel (francia,  Spa-Francorchamps, 1971)

Günter Bartusch (német, Sachsenring, 1971)