0,001 másodperc hiányzott az új R6-nak

2017.03.02. 14:06

A hétvégén lement a Superbike világbajnokság első futama, ahol a Supersport600-ban hatalmas küzdelem zajlott. Rövid futam volt, a gumikopás miatt csak 10 kört mentek a versenyzők, de ami ennél sokkal fontosabb, itt debütálta 2017-es YZF-R6 versenykörülmények között. A GRT Yamaha csapatával induló Lucas Mahias kőkemény csatát vívott az MV Agustás Roberto Rolfoval - végül az olasz csapat nyert, de nagyon ígéretes, hogy a Yamaha mindösszesen egy ezred - 0,001 - másodperccel maradt le.

2017-yamaha-r6s-first-world-supersport-race-ends-0001-seconds-be

A 0,001 másodperc nagyon kevés, felfoghatatlanul kis különbség. A motorsportban volt lehetőség hozzászokni a szoros versenyekhez, de ez egy új rekordnak tűnik. Érdemes megnézni a videón, hogy mennyire együtt értek be a célba - a helyszínen sokáig úgy tűnt, hogy a Yamaha nyert. A kilencedik perc után jön a lassított visszajátszás.