Megkezdődtek az IRTA tesztek

2005.03.16. 19:48

Március 15-én kezdődtek meg a spanyolországi Katalán versenypályán az idei első hivatalos IRTA tesztek a MotoGP, a 125 és 250 köbcentis géposztályok számára. Mindhárom kategória összes csapata megjelent és a keddi napon a 125-ösök kezdték meg a teszteket. Az első napon a svájci fiatal Thomas Lüthi ment a leggyorsabban Hondáján. A Totti Top Sport szintén fiatal olasz versenyzője Mattia Pasini mindössze 8 ezredmásodperccel maradt le tőle. Nem kis meglepetésre, de sok magyar szurkoló örömére az első napon Talmácsi Gábor érte el a 3. legjobb köridőt, amelyről még külön beszámolunk.

Lüthi jó ideje nem véletlen, elmondta hogy nagyon kedveli ezt a pályát és itt érte el eddigi legjobb eredményét, mikor második lett Pedrosa mögött 2003-ban. Tavaly Lüthi sokat szenvedett motorjával és sérülései miatt egészsége sem volt 100%-os. A remek napos idő a reggeli 10 órától kezdve egészen délután 6-ig kitartott. A hat különféle gyár pilótái szinte végig dolgozták az egész napot. A 250 köbcentis kategóriából a 125-ös Gilerához visszatérő korábbi világbajnok Manuel Poggiali az 5. legjobb időt teljesítette. Pablo Nieto, aki a Derbihez, volt isállojához tért vissza, a 6. helyet érte el az első tesztnapon. Tóth Imi az Aprilával a 20. leggyorsabb tudott lenni kedden. A szerdai napon a legkisebb kategória képviselői reggel 10-től folytatják a munkát egészen délután kettőig, amikor is a 250-eseknek adják át a pályát.