Gibernau jutalma egy BMW

2005.03.31. 09:38

A spanyol MotoGP pilóta, Sete Gibernau kaparintotta meg az új egyes BMW kulcsát, mely a március 20-i barcelonai 40 perces, hivatalos MotoGP teszten leggyorsabbnak mért versenyzőnek járt. Az elmúlt év világbajnoka, Valentino Rossi volt a második leggyorsabb, de 0,419 másodperccel Gibernau mögött teljesített. A BMW díjja pszichológiai fegyver a spanyol harcos kezében, hiszen már nagyon közel van az idén első versenye, április 10-én kezdődik az idei versenyévad Jerezben. "Ma reggel egy fullos versenyszimulációt hajtottunk végre, és minden hibátlanul működött " - nyilatkozta a kilencszeres Grand Prix győztes. "És akkor délután nekilódultam. A díjat legfőképpen a rajongóimnak köszönöm, akik egész nap kántálták a nevemet. A katalán pályán elért eddigi legjobb köridő 1 perc 44,641 másodperc volt, míg Gibernau majdnem három másodperccel gyorsabban, 1 perc 41,851 mp alatt teljesítette, ez juttatta hozzá a BMW díjához. A legnagyobb sebességgel azonban a japán Makoto Tamada száguldott, akit 330 km/h-val mértek be.