Tóth Imi is készül Le Mans-ban

2005.05.15. 11:14

1. nap edzések
A reggeli edzésen némi technikai probléma adódott Imi motorjával. Mikor kiment, a kuplung nem működött rendesen, csúszott. Miután ezt megjavították, Imi kiment és pár jó kör után megakadt a motorja, így az edzés számára befejeződött. Bár azután a 8 kör után amit megtett a 16. helyen állt, de az edzésből fennmaradt fél óra eltelte után az utolsó azaz a 41. helyre csúszott vissza. Vincent is elég hátul végzett, ám ez érthető a Kínában elszenvedett balesete utáni állapotában. A lábán a seb egyelőre még teljesen nyílt, és amint valamennyire visszanő a hús, bőrátültetést fognak végezni rajta. Dr.Costa ellenezte az indulását, de ennek ellenére vállalta, hogy motorra ül, és leküzdve a fájdalmait, próbál minél eredményesebben szererpelni. Ez a délutáni időmérőn sikerült is neki, nagyon szépen teljesített, folyamatosan javított, majd lefaragta a reggeli 7mp-es hátrányát 3 körülire, amivel a 32. volt. Imi is nagyon jól ment az időmérőn, mint elmondta nagyon tetszik neki az új rugózás, amit a főszerelő fejlesztett ki neki. Körröl-körre javított, sokáig a 17. volt. Végül a 23. helyen végzett, 1,9 mp-cel lemaradva az élen álló Mika Kalliotól, aki a mai leggyorsabb idejével még mindig 3mp-cel lassabb, mint tavaly Barbera. Ez azt jelenti, hogy ha holnap is kedvez az időjárás, melegebb is lesz, akkor még jelentősen fog gyorsulni a mezőny.

2. nap edzések
Hajnalban hatalmas záporra ébredt a paddock. Sajnos a reggeli edzésen még mindig szemerkélt az eső és a pálya is vizes volt. A Team Toth Hungary versenyzői a biztonságra törekedtek reggel, Vincent a fájós lába miatt nem kockáztatott egy esetleges esést, Iminek pedig nem sikerült tökéletesre a vizes futómű-beállítás, csúszkált a gép hátulja. Mindezek ellenére az időmérő nagyon jól alakult. Imi egy tökéletesen beállított motorra ülhetett, mint elmondta a futóműve most nagyon jó. Nagyon tetszik neki ez az újfajta beállítás, úgyhogy a jövőben is ennél maradnak. A motort egy kicsit gyengének érezte, bár top speedre mindketten az erős középmezőnyben vannak. Végül a mai napon a 15. lett, holnap pedig a 19. helyről várhatja a rajtot. Vincent szépen teljesített az időmérőn, 1mp-et javított a tegnapi idején és ezzel a 25. helyen végzett. Sajnos a lába egyre jobban fáj, de azt mondta, most már nem adja fel, holnap nem lesz semmi gond! Egy jó rajtra számít, és szeretne a 28. rajthelyénél minél előrébb végezni. Mindketten száraz versenyt remélnek mára.