Kunzel az amerikai supermoto bajnok

2005.10.13. 10:18

Az amerikai Reno belvárosában 40 000 ember előtt dőlt el az idei supermoto bajnoki cím sorsa. A német Jürgen Kunzel 31 pontos hátránnyal érkezett Renóba, az AMA supermoto bajnokság utolsó futamára. Ekkor még az amerikai krossz és supermoto legenda, Jeff Ward vezette a bajnokságot. Az első futamban a második Ward mögött Kunzel a harmadik helyen végzett, így nagyon kellett hajtania a döntőben a dupla pontokért. Ward bukott a 2. futamban és Kunzel ekkor már nem hajtott annyira, megelégedett a második hellyel a győztes Mark Burkhart mögött. Mindez elegendő volt arra, hogy 16 pont előnnyel megnyerje a 2005-ös AMA supermoto bajnokságot. A Red Bull KTM csapat pilótája el sem hitte, hogy ő a bajnok, míg nem a győzelmi dobogón átvehette a bajnoki trófeát és az egyes rajtszámot. 32 éve Kunzel az első német pilóta, aki valamilyen AMA bajnokságot tudott nyerni. A csapat öröme még nagyobb volt, hiszen megnyerték a csapatbajnokságot is egyben.