Biaggi a Forma1-ben?

2006.01.20. 15:34

Az esős silverstone-i versenypályán tesztelhette a Midland MF1 Toyota Formula1-es versenykocsit a MotoGP korábbi pilótája, Max Biaggi. A 34 éves olasz 9 kört tett meg a pályán, amely a Brit F1 GP futamnak szolgál helyszínéül. Biaggi elmondta, hogy hihetetlen élmény volt ez számára. Az időjárás alaposan megnehezítette a Honda volt MotoGP pilótájának dolgát, mivel a kocsi tapadása nem volt megfelelő. Nem igazán ment a határokon az autóval, de ahhoz elég gyorsan ment, hogy megállapíthassa, milyen szinten lehetne vele versenyezni, ha valaki mindent belead. A római pilóta nem szerette volna összehasonlítani a MotoGP-t és az F1-t, mivel szerinte teljesen más járművek. Míg a motoron szabadon, szinte rajta táncolva kényszeríti gyorsabb haladásra a járművet, az F1-es autóban egy szűk helyre beszíjazva nem volt túl kényelmes a hely számára.