KTM-offenzívával kezdődött a motokrossz-világbajnokság

2006.04.06. 10:55

A belgiumi Zolderben rendezték meg az MX1 és MX2 motokrossz kategória első futamát. Az MX1-ben manapság már szinte csak 450-es négyütemű, az MX2-ben 250-es négyütemű, és néhány 125 köbcentis kétütemű gép indul. A folyamatos esőzés igencsak feláztatta a belga talajt a verseny mindkét napjára. Az első MX1-futamban Stefan Everts, a többszörös világbajnok motokrossz-legenda és a KTM frissen igazolt pilótája, Sebastien Tortelli viaskodott egymással. Sebességükre jellemző, hogy az 5. helyig mindenkit leköröztek! A futam végén Tortellinek sikerült 10 másodperces előnyt szereznie, és megnyerte a KTM nyergében első futamát. A második futamba ismét csak Everts és Tortelli akadt egymásra. A yamahás most visszaadta a kölcsönt Tortellinek, és karrierje 88. futamgyőzelmét aratta. Az MX2 kategória szintén látványos küzdelmet hozott. Bár más-más pilóta nyerte a futamokat (David Philippaerts és Tyla Rattray), abban egyeztek, hogy KTM gépekkel diadalmaskodtak. Az MX2-ben a hétvége Rattrayé lett, mivel győzelme mellett egy harmadik helyet is szerzett az első futamban.