Lorenzonak kettőből kettő

2006.04.11. 19:18

Edzések
A negyedlitereseknél a két Fortuna Aprilia vitte ismét a prímet az edzéseken. A csütörtöki edzésen Hector Barbera picit gyorsabb volt csapattársánál, Jorge Lorenzonál. Utánuk a szintén apriliás Alex de Angelis, majd Sebastian Porto (Honda) következtek. A Team Toth csapat pilótája, Roberto Locatelli az 5. lett az első napon. A második edzésnapon a két Fortuna pilóta helyet cserélt, így Lorenzoé lett az első rajtkocka Katarban. Locatelli szépen javított, így megszerezte a 3. helyet, míg Alex de Angelis és Porto nem tudtak már jobb időt elérni, maradtak a 4-5. helyeken.

Verseny Locatelli rajtolt a legjobban, őt Dovizioso és H. Aoyama követte. De Angelis az első körben nagyot esett és számára véget ért a verseny. Lorenzo a gyenge rajt után hamar feljött a 3. helyre, majd mikor Dovizioso megelőzte Locatellit, a spanyol sem várt sokat és a nyomába eredt. Dovizioso és Lorenzo már jócskán elhúztak két kör után. A 2. körben Locatelli kiszaladt a pályáról, és csak a 21. helyre tudott visszaállni. Doviziosonak is volt egy jókora előnye Lorenzoval szemben, a spanyol azonban a 10. körre utolérte olasz ellenfelét és azzal a lendülettel meg is előzte őt. A futam végéig kettőjük csatája jellemezte a versenyt, melyből végül 77 ezredmásodperccel Lorenzo került ki győztesen, mivel Dovizioso nem tudta a befutóban lehajrázni őt. Loca kifutása után szenzációs hajrába kezdett, még az élen állóknál is jobb kört futott. Az utolsó körökre utolérte a 3. helyen motorozó Barberát és az utolsó körben kihasználva Barbera pici rontását megelőzte és megszerezte a Team Toth csapat számára a dobogó 3. fokát.