A római visszatért

2007.02.28. 08:56

A hétvégén indult útjára a 2007-es gyorsasági motorkerékpáros versenyszezon, méghozzá a Superbike világbajnokság első futamával, amelyet a Losail melletti versenypályán rendeztek meg, Katarban. A szezonra egész télen folyt a felkészülés, és az idei világbajnoki címre legalább 5-6 igazán esélyes pilóta vágott neki a 2007-es év első két futamának. A superbike mezőnyön kívül a Supersport 600 világbajnokság pilótái sem hiányozhattak a megnyitóról, és immáron magyar szereplővel, Talmácsi Gergővel a rajtrácson startolt el az igen szoros küzdelmeket ígérő bajnoki széria.

Superbike első futam
Troy Corser indulhatott ugyan az első rajtkockából, de az első futam rajtja után Max Biaggi szerezte meg a vezetést. Biaggi túl szélesen kanyarodott az első kanyarban, ahol Troy Corser és Noriyuki Haga is elmentek neki, de hamar visszaszerezte az élt. A második körre James Toseland felzárkózott a Hondával a 2. helyre, és egy körrel később már élre is állt. Ezután Toseland és Biaggi elhúztak a mezőnytől és kétszemélyes párbajt vívtak az elsőségért. A következő 10 körben számtalanszor cseréltek helyet egymással, és igazán élvezetes futamot produkáltak. Később a Római (Max) 3 körrel a vége előtt megnyugtató előnyt csikart ki magának, és élete első superbike világbajnoki futamán győzelemmel tért vissza a motorsport élvonalába. A futam elején az élen haladó Corsert és Hagát a futam közepére befogták az üldözők (Kagayama, Bayliss, Lanzi) és a hármasukból a Ducati 999 F07-est hajtó Lanzi került ki győztesen ezzel felállhatott a dobogó 3. fokára.

Superbike második futam
Biaggi épp olyan jól rajtolt mint az első futamban, már az első kanyarok után az élre állt, nyomában Toselanddel, Hagával, és Corserrel. Biaggi az első kör végén kicsit hibázott és visszacsúszott a negyedik helyre, de maradt a négyes élmezőnyben, amely meglógott a többiektől. Az 5. körben már a harmadik, míg a hetedik körre már a 2. hely lett a Római szorgalmának jutalma. Igaz ezért a helyért meg kellett egy kicsit harcolnia Corserrel, de pár körrel később sikerült végleg túllépni az ausztrál suzukison. Eközben Toseland az élen több mint 2 másodpercnyi előnyt szerzett és ezt az előnyt egészen a futam végéig meg is tudta tartani. Biaggi ugyan folyamatosan jött fel, de hátrányát csak 0.7 másodpercig tudta csökkenteni, amely kevés volt egy támadáshoz.