Supersport vb magyar részvétellel

2007.02.28. 08:57

A két SBK futam között rendezték a hatszázasok idei első világbajnoki futamát. Az első rajtkockát ugyan Kevin Curtain szerezte meg a Yamahával, azonban a két Ten Kate Hannspree Hondás, Sebastien Charpentier és Kenan Sofuoglu állt az élre, és Curtain épp csak tudta velük tartani a lépést. Végig így haladtak, azonban a Charpentier nem sokkal a befutó előtt nem bírta a nyomást és bukott. Ezt kihasználva csapattársa a török Sofuoglu állt élre és 3.4 mp-el Curtain előtt megszerezte idei első győzelmét. A harmadik helyen Fujiwara ért célba, szintén Hondával. Szép eredmény ez a vadonatúj CBR600RR-nek hiszen az ősszel megjelent új modellnek alig pár hónapos fejlesztő munka után kellett csatasorba állnia és nagyszerűen megállta helyét a konstrukció. A 4-5. helyen a két gyári Kawasaki érkezett Foret és Riba vezérletével, amely jelzi, hogy a zöldek idén komolyabban veszik a 600-as kategória világbajnoki versenyeit.

Magyarként Talmácsi Gergőnek szurkolhattunk a Supersport 600 mezőnyben, aki a Vector Racing színeiben Yamahával indul a világbajnokságban. A rajtot sikerült jól elkapnia, de az első kanyarban kicsit beszorult. Mivel a gumiválasztás terén nem volt kellő tapasztalatuk, így hátra keményebb gumit tettek, mint kellett volna és a futam első részében a mezőny eleje ellépett. Gergő a 20. hely környékén kisebb csatákat vívott, ment az előzgetés, visszaelőzés. Gergő nagyon koncentrált az utolsó körre, mert tudta, hogy az előtte lévő két versenyzőt meg tudja fogni az utolsó kanyarban, viszont az ellenfelek is küzdöttek egymással, melynek a vége az lett, hogy összeütköztek előtte. Nem estek ugyan el, de Gergőt is akadályozták, így nem tudott kellően kigyorsítani és mögöttük ért célba 21-ként.

Talmácsi Gergő nyilatkozata:
"Nagyon jó érzés volt a rajtrácson állni, egy pillanatra még bele is borzongtam, hogy olyan motorosokat látok magam körül, akiket eddig csak a TV-ben láttam. Nagyon boldog vagyok, mert jó kis verseny volt így elsőre. Az európai futamokra reálissá válhat a pontszerzés is, ami nagy dolog lenne." Stefano Favaro, Gergő managerének nyilatkozata:
"Már az nagyon nagy dolog, hogy itt vagyunk. Ahhoz képest, hogy kezdődött, jól fejeződött be ez a hétvége. Az első nap az egyik motorral technikai problémák adódtak, kicsit aggódtunk, hogy ne legyen semmi gond a másikkal. Gergő ugyan elesett az első időmérő végén, de szerencsére sem neki, sem a motornak nem lett komoly baja. Nagyon jó együttműködés alakult ki köztünk és a Vector Racing között és remek a hangulat a boxban. Mindenképpen jó eredménynek tartom ezt a 21. helyet így elsőre, főleg, hogy Gergő kisebb technikai hátrányban van még pl. nem volt váltóelektronikája, ami talán Ausztráliában már lesz. Nagyon sokat tanultunk a 3 nap alatt, de még folyamatosan tanulnunk kell."