Van den Bosch az élre állt

2007.07.13. 08:33

A Supermoto világbajnokság S1 kategóriájának soros futamát a németországi Sankt Wendel pályáján rendezték meg. A napos, száraz időjárásban jó néhány érdekes eredmény született a 14500 főnyi közönség előtt. Az első futamban Thierry Van Den Bosch váratlan győzelmet aratott. A rajtot ugyan Thomas Chareyre kapta el a legjobban, és 15 kört vezetett is a 20 körös versenyben. Azonban jött Bosch, aki ugyan rosszul rajtolt, de folyamatosan jött fel Chareyre nyakára, majd a futam vége felé az off-road szakaszon megelőzte honfitársát és megnyerte a futamot. Ezután Bernd Hiemer (KTM) próbált megbirkózni a francia Husqvarnással, melynek következtében mindketten buktak és csak a 7-8. helyeken értek célba. A bukás miatt Adrien Chareyre és Kevin Berthome örökölte meg a maradék dobogós helyeket.

Thomas Chareyre a második futamban vett revansot az első körben elszenvedett sérelmekért. Szinte az egész futamban dominált, egyedül Bernd Hiemer tudta vele tartani a lépést remek rajtja után. Ő sem mehetett azonban biztosra, hiszen végig ott volt a nyomában Adrien Chareyre a másik Husqvarnával. A végső befutó szintén ez maradt, a Chareyre szendvicsbe Hiemer ékelődött, míg Van Den Bosch a negyedik helyen jött be. Mindez azonban elegendő volt a francia Apriliásnak a GP összetett győzelemhez Németországban. Bosch ezzel ugyan pontegyenlőséggel, de átvette a vezetést az S1 Supermoto világbajnokságban. Adrien Chareyre pontszáma megegyezik Bosch pontszámával, de utóbbinak több a futamgyőzelme. A harmadik helyen jelenleg Thomas Chareyre tanyázik.