Talma második lett Jerezben

2003.11.23. 18:29

A mai napon rendezték a Spanyol Gyorsasági Motorkerékpáros Bajnokság záró futamát Jerezben. Talmácsi Gábor Malagutin és Tóth Imi Aprilián képviselte hazánkat. Az időjárás nem könnyítette meg a versenyzők életét Jerezben, mivel alapos eső áztatta a pályát. Talma a 3. helyről vághatott neki a futamnak és egy nagyon jó rajt után az első körben az élre állt. Gábor már a bemelegítő edzésen érezte, hogy a 2003-as gépének teljesítménye kezd "fáradni", így nem érte meglepetésként, hogy a 2. körben Bautista megelőzte őt. A spanyolnak egyébként is nagy előnyt jelentettek a vizes pályán igen jól tapadó Bridgestone gumik. Sajnos Tóth Imi a 20. helyről állt ki a 8. körben.

Később Simoncelli szintén megelőzte a magyar fiút, de az olasz motorja a 10. körben - valószínűleg technikai probléma miatt - felmondta a szolgálatot és a verseny feladására kényszerült. Gábor ezután visszakerült a 2. helyre. Talma ekkorra már 22 mp maradt le az élen álló Bautistától és biztosan szerezte meg a 2. helyét a mögötte 23 másodperccel álló Ismael Ortega előtt. Gábor az utolsó előtti körben beleadott mindent, kíváncsi volt arra, hogy mit tud kihozni magából és fáradt gépéből. 2p 2.289 mp-es eredményével a harmadik legjobb köridőt érte el a mezőnyből. Talma elmondta, hogy nagyon boldog és örül annak, hogy ezzel az idei Malagutival ismét dobogós helyen végzett, hiszen ellenfele akadt bőven, mert nem csak ő és Bautista volt az egyedüli, aki állandó VB résztvevőként indult a két utolsó futamon. Talmára és csapatára a jövőben rengeteg munka vár, amit hamarosan Moszkvába el is kezdenek, utána pedig a tesztelések sorozata következik.