Fektető show Bolognában

2003.12.12. 10:34

A MotoGP olasz sztárjai közül sokan ott voltak a Bologna Motorshow-n Olaszországban, hogy jelenlétükkel tovább színesítsék az amúgy sem eseménytelen kiállítást. Valentino Rossi, Loris Capirossi, Max Biaggi és Marco Melandri személyéhez csatlakozott még Carlos Checa, Troy Bayliss, Neil Hodgson és Ruben Xaus is. Bolognában hagyomány már a GP sztárok közötti supermoto verseny. Most sem volt másképp, mintegy 50.000 ember előtt rendezték meg 3 fordulóban a versenyeket.

Az első futamot Carlos Checa uralta, nagy csatában Troy Bayliss-szel. Loris Capirossi technikai hiba miatt kiállt, a dobogó harmadik fokára Max Biaggi állhatott fel az első körben. Biaggi a második futamban megszerezte a vezetést a startnál, de a csúsztató specialista Checa hamar megelőzte őt és megnyerte a második kört is. A második helyre Bayliss jött fel ismét, míg a harmadikat a GP125 újonc Mattia Pasini gyűjtötte be. A harmadik versenyként amerikai rendszerű futamot rendeztek, ahol a második körtől kezdve, minden egyes körben az utolsó két versenyzőnek ki kellett állnia a futamból. A startnál Checa volt a leggyorsabb, mögötte Bayliss és Biaggi összeakadtak az első kanyarban és buktak. Gyorsan visszaálltak a versenybe, és nagy szerencséjükre Checa is elesett két alkalommal, így Biagginak jutott a győzelem Bayliss előtt.