Rossi Jerezben is remekelt

2004.04.08. 12:31

A MotoGP legénysége alig várta, hogy a délebbre fekvő Jerezbe utazhasson, mivel az ottani klíma általában szárazabb. Nem elég azonban, hogy majd 2 napot elvesztegettek a katalán pályán az eső miatt, Jerezben sem fogadta őket kegyeikbe a természet. Az első napon az éjjeli esőzés gátolta a versenyzőket abban, hogy reggel száraz pályán edzhessenek. Ahogy felszáradt a pálya délutánra, a MotoGP versenyzők egyből kirajzottak. Valentino Rossi ismét megmutatta, hogy ő bizony a Yamaha színeiben is világbajnok szeretne lenni. Rossi a hivatalos körrekord alatt motorozva a legjobb időt produkálta az első napon. Az edzés ezután hamar félbeszakadt a megújuló eső következtében.

A meglepetés csak tovább folytatódott, mivel Kenny Roberts lett a második. Úgy tűnik a Suzuki és a Bridgestone jó munkát végzett a tél folyamán. És ezt nem csak a 2000-es világbajnok előkelő helyezése bizonyította, hanem csapattársa John Hopkins 6. pozíciója. Edwards (3.) volt a leggyorsabb Hondás, és Rossi csapattársa, Carlos Checa sem szégyenkezett 4. helye miatt. Shinya Nakano 7. helye szintén meglepően jó eredménynek számít. A Ducatik viszont csak szenvedtek, a 16-17. helyek a gyári Ducati csapat pilótáinak több mint kellemetlen.

20. V. Guareschi (Ducati); 1'48.730 - 29 kör
21. N. Aoki (Proton KR); 1'49.414 - 16 kör.

A jerezi teszt következő napján az időjárás még rosszabbra fordult, egész nap zuhogott az eső, így a rendelkezésre álló idő töredékét tudtak csak kihasználni a pilóták. Pedig ez volt az utolsó alkalom, hogy a csapatok és a versenyzők alaposan belőhessék gépeiket a dél-afrikai futam előtt. A pilóták egy része kihasználta az esőt, és esőversenyt szimulálva gumikat teszteltek, de többen inkább csak kamionjaikban várták az idő kitisztulását. A vizes aszfalton Ruben Xaus volt délelőtt a leggyorsabb. Max Biaggi volt még az, aki komolyabban vette az edzési lehetőséget és felállította az aznapi legjobb időt, miközben megpróbálta Hondáját minél jobban kiismerni a vizes körülmények közt. Az idő hátralévő részében Nicky Hayden, Norick Abe, Ruben Xaus estek kisebbet és még Valentino Rossi is elhagyta a pályát, igaz bukás nélkül. A tesztek befejeztével legközelebb április 16-án találkozik ismét a MotoGP teljes mezőnye, az Afrika Nagydíj keretén belül Dél-Afrikában.