MXV a V2-es Aprilia krosszmotor

2004.06.17. 14:45

Az Aprilia egyre több mindent árul el a vadonatúj 450 köbcentis hipermodern blokkal felszerelt krosszgépéről, az MXV-ről. A blokkot magát a tavaly Milánóban megrendezett motorkiállításon mutatta be a nemrég csődhelyzetből kilábaló olasz motorgyártó. A fejlesztés ismét a Rotaxra hárult, azonban az Aprilia fél év múlva már többféle felhasználási területre alkalmas motorba integrálta az új blokkot. Ezek körül elsőként a supermotót láthattuk pár olasz supermoto bajnoki futamon, majd az MXV szerepelt az olasz motokrossz bajnokság néhány versenyén, de most a gyár elindította a Motokrossz világbajnokság olasz fordulójában.

A Ciglione della Malpensa pályán megrendezett világbajnoki fordulóban Xavier Garcia Vico és Thomas Traversini indult a legnagyobb sztárokat felvonultató MX1 kategóriában. Traversininek az első futamon nem voltak technikai problémái így a 22. helyen végzett, azonban a másodikban már kiállni kényszerült elektromos hiba miatt. Vico az első futamban a 21. helyen ért célba, mivel a csúszós pálya miatt nem tudta kihasználni igazán az Aprilia ereját. A másodikban ő is kiállt technikai problémák miatt. A 450-es V2-es blokkal szerelt supermoto verzió is indul majd a Supermoto világbajnokság első belgiumi futamán, de erről majd egy másik hírünkben számolunk már be.