Fölényes magyar győzelem a Junior Közép-Európa Kupán

2004.07.07. 09:12

Az elmúlt hétvége piros betűs ünnep lesz a magyar motokrossz versenysport naptárában. A csehországi Junior Közép-Európa Kupán fényes magyar győzelem született, Borka Jánosnak köszönhetően.

2004. július 03-án Csehországban megkezdődött a három fordulóból álló Junior Közép-Európa Kupa. Ezen a hétvégén Borka Janinak minden együtt állt, a kawasakis versenyző jó kondícióban volt, jól sikerültek rajtok, mindehhez a motor is a legjobb formáját nyújtotta. Jani mind a két négykörös kvalifikációs futamot megnyerte, ezzel ő választhatott elsőként rajtpozíciót.
A verseny két 25 perces futamból állt. Az első csont nélkül Janié volt. A második futamban nem sikerült annyira fényesen a rajt, nyolcadikként jött el, de ez nem okozott gondot, mert a 2. körben feljött az első helyre, és ezután már csak az előnyét növelte.

A következő K.E.K fordulót Magyarországon, Nyáregyházán rendezik, Borka Jani szerint az lesz az igazi csata.