Kétszer is hibázott, de célba ért

2011.06.19. 15:16

Nemcsak a szombati időmérőn, hanem a vasárnapi warm up-on mutatott teljesítménye alapján – a 21. leggyorsabb időt motorozta – is bizakodva várta az aragoni futam rajtját Győrfi Alen. Az Adrenalin H-Moto Team pilótája jó köridőket teljesítve a 20. helyen végzett a Superstock 1000-es sorozat versenyén.

„A bemelegítő edzés után tudatosult bennem a motor iránti bizalom, mert a beállításoknak köszönhetően a kanyar bemeneti ívein is biztonságosan tudtam fékezni, ezáltal jobbak lettek a kigyorsításaim." - árulta el a javulásának titkait Alen.

A 25. pozícióból indulva fokozatosan jött fel a Hondájával, és csapata legnagyobb örömére képes volt arra, hogy 2:05-ös köröket teljesítsen, ami újabb nagy előrelépés volt a pénteki és a szombati eredményeihez képest.

„A rajtot ismét sikerült jól elkapnom, az első kanyarig két sort tudtam előre jönni, de előttem megint történt egy lökdösődés, és a versenyben maradásért cserébe a megszerzett jó pozíciómat fel kellett adnom. Félő volt, ha ragaszkodok a már megszerzett helyemhez, úgy járhatok, mint Misanóban, amikor kiütötték alólam a motort. Így a kör végére a 22. helyre sikerült előrelépnem” – elevenítette fel az első kör történéseit a 22 éves magyar versenyző.

Alen végül a 20. helyen végzett, bizonyította, hogy újoncként is képes a középmezőnnyel azonos teljesítményt nyújtani. „Egy négyes boly tagjaként a 2.05.586 legjobb időm megfutása után ráközelítettem az előttem lévő versenyzőre, akitől csak 1,3 másodperc választott el. A fal előtti balos kanyarba túl agresszíven akartam bemenni, és lesodródtam a pályáról. Sajnos, öt másodpercet veszítettem, és visszaestem két helyet.

Sikerült felzárkóznom az előttem haladókra. A végén megközelítettem egy lengyel versenyzőt, az utolsó körben a hosszú egyenes végi féktávon meg is előztem, azonban a célra ráfordító kanyarban megcsúszott a motor hátulja, és ennek köszönhetően a végén 5 század másodperccel a lengyel mögött, a 20. helyen sikerült célba érnem."