Salakon jók vagyunk

2011.06.27. 12:12

A kontinens legjobbjai közé motorozta magát Tabaka József a csehországi Pilzenben (Plzeň) megrendezett salakmotoros egyéni Európa-bajnoki középdöntőben. A magyar versenyző a negyedik helyen végzett, így bejutott a fináléba. A debreceni motoros 11 ponttal zárt. Mivel a cseh Lukas Dryml és az orosz Alekszej Csarcsenko is ugyanennyi pontot gyűjtött, különfutam döntött a negyedik hely sorsáról – Tabaka nyert.

A középdöntőben az orosz Grigorij Laguta bizonyult a legjobbnak 15 ponttal, megelőzve honfitársát, a 13 pontos Gyenyisz Gizatullint, valamint a 12 pontos lengyel Robert Miskowiakot, Tabakát és Csarcsenkót. Az ukrajnai Lembergben (Lviv), szeptember 24-én sorra kerülő döntőnek Tabakán kívül lesz még egy magyar résztvevője, ugyanis korábban Magosi Norbert az ausztriai Mureckből az első helyen kvalifikálta magát.