A Hondát nem tudták megszorítani

2015.06.30. 10:07

Sajnos az idei Pikes Peak-i felfutó sem telt halálos áldozat nélkül, azonban a versenynapok már komolyabb baleset nélkül zárultak le. Az időjárás viszont több kategóriában is megtréfálta az indulókat. A motorosoknál végül hondás siker született: Jeffrey Tigert 10:02.735-tel tudott nyerni egy CBR1000RR nyergében.

Tigertet bő 15 másodperccel lemaradva követte Travis Newbold, aki egy kevésbé ismert versenygépet hajtott: a Ronin Oishi Yoshiót. Ez a motor egyébként a Buell 1190 RX-en alapul, elsőre igen meghökkentő külsővel bír, de úgy tűnik, ez mit sem számít, amíg ilyen kiváló eredményre képes. Mögöttük harmadikként Bruno Langlois ért célba Kawasakival.

A Middleweight kategória legjobb ideje 10:48.839 volt, ezt JD Mosley futotta egy Triumph Daytona 675-tel, a Lightweight géposztályt pedig Codie Vahsholtz nyerte KTM SMR-rel (ideje: 10:50.421). Az elektromos motorkerékpárok nem igazán rúgtak idén labdába: a sorozatgyártású gépek között Zeróval 12:06.346-ot motorozott Jeff Clark, míg az átépített villanyosoknál 10:58.861-gyel Yoshihiro Kishimoto volt a nyerő.