Michael Dunlop Ducatival indul a Man TT-n

2020.03.02. 12:43

Dunlop tavalyi szezonja nem volt álomszerű, a hatszázasok futamán kívül nem tudott máshol nyerni, ám 2020-ra új csapattal indul a Superbike és a Senior futamon, mégpedig a Brit Superbike-győztes Paul Bird Motorsporttal, akiktől egy Ducati Panigale V4 R-t kap.

2016 Isle of Man TT Superbike race 098[1]

A tizenkilencszeres TT-győztes Dunlop váltása meglepő volt, az elmúlt két évben a nagy kategóriákban a TAS Racing (Tyco) BMW-vel ment, de mivel a Tyco elveszítette a BMW gyári támogatását, Dunlop is megpattant. A BMW egyébként a Smith Racinget és a Peter Hickmant kezdte támogatni.

A PBM és a Ducati egyaránt sikeres a pályaversenyeken, de az utcai versenyekre nem tartották ideálisnak a geometriáját, illetve a korábbi modellek kéthengeres motorjának a karakterisztikája sem vált be a TT-n, az új V4 R-rel kapcsolatban viszont bizakodóak, tavaly a Macau GP-n például John McGuinness tudott ígéretesen menni a Paul Bird Ducatival.