Női gyorsasági motoros siker

2005.05.19. 15:26

Egyre gyakrabban hallunk jó híreket gyorsasági motorversenyzőink sikereiről. A kifejezetten férfias sportágban csak nagy ritkán bukkannak fel csajok, de számuk biztatóan nő annak ellenére, hogy többnyire a másik nemmel együtt kell versenyezniük. Pedig már van kifejezetten a női motorversenyzők számára rendezett bajnokság is, a Női Európa Kupa.

A 2005-ös versenysorozat az elmúlt hétvégén kezdődött az olaszországi Vallelungában. A 600 Stock és 1000 Stock kategóriákban összesen 26 versenyző állt rajthoz, így a futamokat összevonva indították el, de az értékelés külön történik. A magyar színeket egy Suzuki GSX-R 600-zal Sövegjártó Petra (19) képviselte a 600 Stock kategóriában.

Petra az összesített időmérőn a 11. helyet szerezte meg, ami kategóriájában (600) a negyediket jelentette. Már itt is rendkívül szoros volt a verseny, a harmadik és a hatodik egy másodpercen belül teljesített.

Következett a verseny, melyről Petra számol be:
"A rajtot az első kör után piros zászlóval intették le, mivel két kanyarban is bukás történt. Az új rajt rosszabbul sikerült. Az ezresekkel együtt számolva tizennegyediknek jöttem az első körben, majd előzgetve a nálam lassabbakat a táv felénél 11. voltam. Ekkor utolértem a 25-ös rajtszámú, szintén 600-ban induló olasz lányt. Sokszor beszúrtam neki, de elég jól zárta az íveket. Megelőztem, de visszaerőszakolta magát. Ekkora már rendesen elnyúlt tőlünk a harmadik helyen köröző francia csaj. Az utolsó körre koncentráltam, volt egy kanyar, ahol mindig jobban jöttem ki. Meg is tudtam ott előzni, és a célra én fordultam ki elsőnként, de kicsit rám fordult a lány, ami még nem lett volna gond, ha nem hibázok. Túlforgattam a motort, ledadogott, így bejött mellém, és 26 ezreddel megelőzött. Sajnálom, hogy elbaltáztam a negyedik helyemet, de nem vagyok elkenődve."

A következő Női Európa Kupa futam Rijekában lesz június 12-én, míg a harmadik, utolsó futam augusztus 21-én, a németországi Schleizben.