Magyar továbbjutó a Red Bull KTM Supermoto kupán

2005.07.18. 08:14

A Red Bull KTM Supermoto Junior Európa kupa selejtezőket tartottak a hónap elején a német Harzring versenypályáján. 60 fiatal tehetség a 15-21 év közötti korosztályból, 7 országból érkezett, hogy a KTM versenyigazgatója, Kurt Nicoll és a KTM supermoto csapatigazgatója, Klaus Kinigadner felügyelete alatt versenyezzenek. Az első teszten gyakorlati rutin feladatokat kellett megoldaniuk a fiataloknak, majd ügyességi tesztek következtek és a végén a kvalifikációs verseny.

A döntőben a német győztes, Dennis Sigloch és még másik 14 pilóta váltotta meg a jegyét 5 tartalékkal együtt a Red Bull KTM Supermoto Junior Európa kupa futamaira. Legnagyobb örömünkre egy magyar fiatal, név szerint Domokos Gábor is részvételi lehetőséget nyert, mivel a 6. helyen végzett a selejtezőben. Az első futam augusztus 20-21-én a Tour de France-ról jól ismert Alpe d'Huezben lesz, ahol a kiválogatott pilótákon kívül a legjobb osztrák, olasz és spanyol versenyzők is részt vesznek. A KTM az SX200-asból faragott supermotókat biztosít a Junior kupa résztvevőinek. A csomagban komplett versenyruha, motor bérlés, biztosítás, étkeztetés és nevezési díjak egyaránt benne foglaltatnak. A gépekre a Metzeler adja majd a megfelelő abroncsokat.

Versenydátumok: Augusztus 20./21. - Alpe d´Huez (FRA)