Hazai siker 250-ben

2005.09.21. 15:50

250GP kategória
Edzések Az edzéseket az Aoyama testvérek uralták. A vb állandó résztvevője, a MoviStar Honda pilótája Hiroshi körrekorddal nyerte az időmérő edzéseket és ő indulhatott az élről. Testvére Shuhei egy Harc-Pro Hondával a harmadik rajtkockát szerezte meg. Kettejük közé Jorge Lorenzo ékelődött szintén Hondával. Az egyetlen apriliás aki befért az első sorba Alex de Angelis volt a 4. helyen. Meglepetésre a vb pontversenyt vezető Pedrosa mindössze a 7. legjobb időt tudta produkálni.

Verseny A rajtnál az idősebb Aoyama testvér szépen jött el az élen, mögötte Dovizioso, Pedrosa és Lorenzo kapták el a rajtot legjobban. Lorenzo igazolta hírnevét és már az első kanyarokban meredek manőverekkel feljött a első helyre még az első körben. Lorenzo szépen ment az élen, Aoyama és de Angelis tudtak csak vele menni az első körökben. Később többen felzárkóztak és egy 10-es élboly alakult ki a futam elején. Aoyama a 6. körben vette át a vezetést és apránként elhúzott az üldözőktől. Egy hármas haladt tőle nem sokkal leszakadva az utolsó körökben és küzdött a dobogóért. Pedrosa, Dovizioso és de Angelis alkotta ezt a bolyt, és két körrel a vége előtt alig valamivel mögöttük jött a Lorenzo, és Stoner. Az utolsó körben már csak Pedrosa és de Angelis harcolt a 2. helyért. Többször cserélt gazdát a 2. hely miközben Lorenzo egy kör alatt a nyakukon termett. A hátsó visszafordító kanyart Angelis elmérte és túl szélesre sikeredett neki. Lorenzo ugyanitt lenyomta Pedrosát és hibáját kihasználva próbált még beszúrni Angelisnek is de nem sikerült és összeütköztek. Pedrosa ekkor feljött a 2. helyre, míg Aoyama közben nyugodtan nyerte meg a futamot. Lorenzo és Angelis összeszedték motorjaikat a pálya széléről, de csak de Angelis tudta már behozni a célba gépét a 7. helyen. A versenybíróság Lorenzo utolsó körbeli motorozását túlzottan veszélyesnek minősítette, ezért a következő Maláj GP-ről eltiltotta a versenyzéstől.