Hajszálnyi Lüthi győzelem

2005.09.26. 10:43

125GP kategória
Edzések A pénteki napon problémás volt a KTM-ek beállítása, mivel Talmácsi csak a 7. míg Kallio is csak a 10. legjobb időt szerezte meg az időmérő edzésen. Az első sorba Mike di Meglio, Marco Simoncelli, Tomoyoshi Koyama, és Mattia Pasini tudta magát bemotorozni. A második napon Thomas Lüthi és Matti Pasini gyorsultak be a legjobban, így övéké lett az első két rajtkocka. Szerencsére a KTM-ek problémáit is sikerült megoldani, ezért Talma és Kallio feljöttek a 3-4. helyre.

Verseny A rajtot Kallio kapta el jól, bár pár kanyar után Lüthi már az élre állt. A svájci gyorsan meglógott az üldözőktől, amit a Kallio-Talmácsi-Simon KTM-es alakulatból álló boly jelentett. Lüthi 2-3 mp-es előnyét a KTM-es bolyból kiváló Kallio a futam közepére tudta ledolgozni. Talma és Simon a rájuk felzárkózó Pasinivel és Faubellel haladt mögöttük jó pár másodperces hátránnyal. A verseny záró szakaszában Kallio minden megpróbált Lüthi ellen, de a svájci hondás végig a finn ktm-es előtt tudott maradni. Az utolsó kör utolsó kanyarjából viszont Kallio igen jól gyorsított ki és a célvonalra Lüthi mellé ért. A győzelméhez kb. 20 centi hiányzott, mivel Lüthi ennyivel előbb haladt át a célvonalon, mint vetélytársa. Talma a Pasini, Faubel és Simon alkotta négyes bolyban csatázott, és végül az 5. helyet sikerült megszereznie. Tóth Imi a 22. helyen ért célba.