A KTM első 250-es győzelme

2006.05.08. 10:59

Edzések
A negyedlitereseknél a Fortuna Aprilia versenyzője, Jorge Lorenzo vitte ismét a prímet az edzéseken. A spanyol folyamatosan a legjobb időket motorozta pénteken. Alex de Angelis az MVA Aspar csapatból szerezte meg a második, míg a Humangest Honda két pilótája, Andrea Dovizioso és Yuki Takahashi a 3-4. helyeket. A Team Toth olasz versenyzőjének, Roberto Locatellinek a fél gyári Apriliával beállítási gondjai adódtak, így csak a 13. kockából rajtolhatott vasárnap, mivel a szombati időmérőt teljesen elmosta az eső, így senki sem tudott már javítani, így mindenki maradt a pénteki edzés során megszerzett rajthelyén. A vizes edzésen egyébként Anthony West volt a legjobb.

Verseny
Az utóbbi évek egy legizgalmasabb 250-es versenyét láthatták a nézők az isztambuli pályán. Már a rajt után nagy volt a tülekedés, amelynek eredményeképpen az idén már kétszer győztes Lorenzót kirakták a pályáról, így a verseny feladására kényszerült. Az élen az elejétől kezdve remek verseny alakult ki Barbera, Aoyama, de Angelis és Dovizioso között. Leginkább Barbera és Dovizioso vezették felváltva a mezőnyt. Az utolsó körökben lélegzetelállító küzdelem folyt. Aoyamát két oldalról előzte Barbera és de Angelis, és amikor befejezték az előzést és visszatértek volna Aoyama elé, kb. 250 km/h-s sebességnél csattantak egymásnak oldalról. Szerencsére egyikük sem esett el. Angelis járt rosszabbul, mert ő egy látványos akrobata mozdulat után kiszaladt a pályáról, ezért csak a 12. helyen fejezte be a versenyt. Aoyama kihasználva a majdnem halálos előzés után támadt kavarodást Barbera elé került, és megnyerte a versenyt. A KTM-nek ez volt 250-es pályafutása alatt az első futamgyőzelme, így Harald Bartol kicsit örülhetett a 125-ösöknél elszenvedett fiaskó után. Locatelli a rossz rajthelyéről megint szenzációsan jött fel, és végül negyedik lett, alig lemaradva a dobogóról.