Déczi Balázs elballagott

2006.05.09. 15:31

A 19 éves Déczi Balázs az iskolai ballagás helyett - tanára tanácsai ellenére is - inkább a vasárnapi nyáregyházi motokrossz vb-futamon indult. Utólag elmondhatjuk, jól tette. A Suzukival versenyző magyar fiú ugyanis a két futam után kalkulált összesített értékelésben a 21. helyezést érte el, és ezzel Németh Kornél után második magyarként motokrossz vb-pontokat szerzett, összesen hármat. A Hondás Czúni László is begyűjtött két pontot, ő a 23. helyen végzett. A versenyt a belga Sven Breugelmans nyerte KTM-mel.

A 125-ösök Eb-futamán ugyan nem született magyar Európa-bajnoki pont, de Lécz Gergely 29. helyezése mindenképpen figyelemre méltó, hiszen ebben a kategóriában 40 induló volt. Ezt a versenyt a szintén belga nemzetiségű Dennis Verbruggen nyerte Yamahával. A tíz év kihagyás után megrendezett nyáregyházi vb-versenyre közel hétezer néző látogatott el.