Everts és Rattray a krosszkirály Portugáliában

2006.05.15. 09:52

15 ezres nézőközönség és napos időjárás fogadta a motokrossz világbajnokság MX1 és MX2 kategóriáját a portugál Aguedaban. Az idei 3. futamon a szombati szabad edzést félbe kellett szakítani a pénteki hatalmas esőzések miatt. Szerencsére vasárnapra felszáradt a pálya és egy kemény, durva, de gyors pálya fogadta a pilótákat. Az MX1 első futamában Stefan Everts és Sebastian Tortelli küzdöttek az elsőségért. Tortelli, akkor még épen, megelőzte ugyan 1 kör erejéig Evertset, a belga azonban visszavágott egyből és a futam végéig vezetett. Tortelli az utolsó körben bepróbálkozott ugyan, azonban bukott és megsérült, ennek ellenére megtartotta a 2. helyét Everts mögött. A harmadik Ken de Dycker lett Hondával. Tortelli elindult a második futamban is, bár Everts már a második körben leelőzte. Sajnos Tortelli megint bukott, és kificamodott csípővel egy hosszabb pihenőre számíthat az idei idényben. Everst a második futamot főlényesen nyerte meg, mögötte Jonatha Barragan (KTM) és Kevin Strijbos állhattak még dobogóra. A bajnokságot Everts vezeti Leok Tanel és Tortelli előtt.

Tyla Rattray ugyan nem söpörte be mindkét futamgyőzelmet, de igen jól ment neki ezen a hétvégén is Portugáliában. A rossz rajt után a hetedik helyről próbálta magát felküzdeni, de csak a 3. helyig jutott. Az első futamot Cairoli (Yamaha) nyerte Pourcel (Kawasaki) előtt. Rattray a második futamban sem rajtolt valami fényesen, de sorba előzte ellenfeleit, utolsónak Pourcelt, így élre állva megnyerte a második futamot. A harmadik Alessio Chiodi lett. Cairoli bukott, és mire újraindította motorját, sokan elmentek mellett. Csak a 10. helyre tudta magát felverekedni. A bajnokságot Rattray vezeti Pourcel előtt.