Supermoto utánpótlás kerestetik

2006.05.15. 09:50

A Red Bull KTM csapat a Supermoto Junior Európa kupához kereste a tehetséges fiatalokat a német Harzring versenypályáján. Európa 12 országából 80 ifjú, 15 és 21 év közti tehetség szállt nyeregbe május első hétvégéjén, hogy bebizonyíthassa, méltó a bajnokságban való indulásra. A fiatalokat olyan nagyságok szemrevételezték mint Klaus Kinigadner (sportigazgató) és Jürgen Kunzel (gyári supermoto menő). Délelőtt a fiataloknak különféle edző gyakorlatokat kellett teljesíteni, hogy hozzászokhassanak az új gépekhez. Délután kvalifikációs versenyek következtek. A versenyzők egy részének a pálya off-road szekciójával gyűlt meg legjobban a baja. A döntőben a finn Mauno Hermunen volt a legjobb és még 21 másik társa vívta ki a junior Európa kupában indulás jogát. A gépeket a KTM adja, amely egy SX-F 250 krosszgépből átalakított supermoto lesz. A versenyzői csomagban teljes védőöltözet, motorbérlet, biztosítás, ellátás és a nevezési díjak is szerepelnek, amelyek visszafizetésre kerülnek, ha a pilóta részt vesz a futamokon. A magyar Horváth László ugyan csak a 29. lett az összetettben, azonban mint a legjobb magyar versenyző jogot szerzett az Európa kupában való indulásra.