A leghosszabb nap előtt a Dakaron

2007.01.11. 12:58

Motorosaink továbbra is nagyon jól szerepelnek. Szerdán Tan Tan-ban szokás szerint nagyon fújt a szél, bár a levegő kellemesen langyos volt. A csapatok este abban bíztak, hogy éjszaka már nem fognak annyira fázni. De napközben még egészen máshol járt az eszük.

A magyar színekben induló szlovák pilóta, Jaroslav Katrinak a 18. helyen ért célba, így az összetettben már a 15. "A pálya nagyon nehéz, még a tavalyinál is sokkal nehezebb, és a maratoni táv második napján már nagyon elfáradtam. A sok por miatt veszélyes volt a pálya, ráadásul lelkileg is nagyon megviselt a keddi szakasz." Ő volt ugyanis az első, aki odaért a dél-afrikai Elmer Symons balesetéhez, ő nyomta meg a vészjelző gombot, ő jelezte a rendezőségnek, hogy nagy baj van. Nem mozdította a 29. éves pilóta testét, nehogy tovább rontsa a helyzetet, megvárta a helikoptert, és amikor megtudta, hogy a versenyzőtársa meghalt, attól kezdve nagyon visszavett a tempóból.

Szerdán is a tőle telhető legnagyobb óvatossággal kezelte a motort, így is esett egy kisebbet, amitől bedagadt a jobb kézfeje, de nagyobb baja nem esett. A másik "félmagyar", Ivan Jakes a 22. helyen ért célba a szakaszon, neki semmi gondja sem volt.

Kátai Péter tartotta a keddi pozícióját. Egy kicsit fájlalja a jobb kezét, amelynek kisujja körülbelül két hónapja, a hatnapos enduro-világbajnokságon tört el, de azt mondta, ez nem akadályozza a folytatásban. "Tavaly ezen a szakaszon buktam, ezért a mai nap különösen fontos volt számomra. A por most is óriási volt, de ennek ellenére sikerült jól mennem, és bukás nélkül megúsztam a napot. Tavaly itt próbáltam levágni a nyomvonalból, de ez idén felelőtlenség lett volna, mert a portól nem látni a gödröket és a köveket, ezért óriásit lehet bukni." - mesélte még az esti célban.

A Gyenesről és Désiről sajnos egyelőre nincs hírünk, csak annyit tudunk róluk, hogy sikeresen befejezték a napot. Reméljük nincsenek komoly gondjaik, és később hallunk róluk. A mezőny három marokkói nap után csütörtöktől Mauritániában folytatja a száguldást. Az idei verseny leghosszabb napja következik! A versenyzőknek összesen 817 km-t kell megtenniük, amiből 394 km lesz a szelektív szakasz hossza!