Váratlan Kawasaki siker

2007.03.07. 13:05

Az első losaili futam után úgy tűnt, a Honda remekül felkészült a Supersport 600 világbajnokságra. Egyből az élen ment a két Ten Kate Hannspree pilóta (Kenan Sofuoglu és Sebastian Charpentier), és kettejük közt végül Charpentier bukása döntötte el a meccset. A yamahások (köztük inkább csak Kevin Curtain) ugyan valamennyire tudták tartani a lépést, de mások nem nagyon. A katari pályán még a két kawasakis mutatta magát, így tőlük, és vadonatúj motorjaiktól lehetett valamit várni az ausztrál futamon. A Supersport 600 géposztály idén egységesen a Pirelli Diablo Supercorsa gumikat kapja, amely új fejlesztés révén remek lesz körrekord döntögetésre. Nem is tett másként Fabian Foret (Kawasaki) és 1 p 35,166 mp-cel új pályacsúcsot futva az élről indulhatott, a hazai Kevin Curtain és a két hondás Sofuoglu és Charpentier elől. Talmácsi Gergőnek a 33. rajtkocka jutott a számára eléggé ismeretlen ausztrál pályán.

Supersport 600 futam
A Supersport 600-as versenyeken megszokott parázs csatát láthattak a nézők a tengerparti pályáról. Foret ugyan a leggyorsabb volt az egész hétvégén zöld motorján, de Curtain, Parkes, Sofuoglu és Charpentier nem adták olcsón a sikert. Ennek ellenére a francia kawás roppant gyengén rajtolt. Helyette Kevin Curtain rajtolt legjobban a bukások sújtotta startnál. Hamar átadta a vezetést honfitársának, Broc Parkesnak, és Charpentier is utolérte őt. Ők hárman váltogatták egymást, mikor Parkes robbantott, és a 13. körig több mint két másodperces előnyt szerzett az élen. Curtain folyamatosan lassulni kezdett, és Foret, valamint a két hondás is megelőzte. Foret a rossz rajt után a 18. körre ott loholt már Parkes nyakán, és utolérve őt át is vette a vezetést a versenyben, senkit sem engedve ezután maga elé. Sofuoglu komoly csatát vívott a helyi Parkesszal, és sikerült tőle megszereznie a második helyet. A jobb eredményt a hazaiak Kevin Curtaintől várták, de a jó rajtja után egészen a 11-ig helyig esett vissza gumiproblémák miatt.

Talmácsi Gergőnek a warm up-on sikerült 1 mp-et javítania, aminek nagyon örültek, és jó előjelnek tekintette. Arra következtettek, hogy ha tudja hozni ezeket a köridőket, akkor akár az első 20-ban is végezhet. A 33. helyről startolt. A rajtja nagyon jól sikerült, úgy ahogy tervezték és a 20. hely környékére jött fel, majd a második kanyarban összeütközött előtte Vesa Kallio és Javier Fores. Gergő, hogy kikerülje az ütközést kénytelen volt kimenni a kavicságyra. Mire vissza tudott jönni a pályára a teljes mezőny elment mellette. Fokozatosan zárkózott fel, de a jelentős hátrány miatt a 28. helyen végzett.

Talmácsi Gergő nyilatkozata:
”Jól alakult a warm up, amit kedvező előjelnek tekintettünk, és nagyon boldogok voltunk. Szerencsétlenségemre a jó rajt után, hogy elkerüljem az ütközést Kallioékkal, kényszer megoldásként kimentem a sóderágyra, és elment a mezőny. Több volt ebben a versenyben, mint a 28. hely, de ez egy ilyen sport. A motor teljesítménye rendben volt, a futóművet is sikerült jól beállítanunk az Andreani céggel közösen, és gumit is jól választottunk a versenyre. Most Stefanoval visszautazunk Katarba a testvérem első versenyére, majd alig töltök Magyarországon néhány napot, és indulok Valenciába, ahol háromnapos teszten veszek részt. A következő futam április elsején lesz Doningtonban.”