A hétvége Doviziosóé lett

2007.04.23. 20:29

Andrea Doviziosóra nem jártak túl jó idők 2006-ban, a tavalyi évben problémái voltak a Hondájával. Idén a közepes kezdés után a török futamra a csapat és ő is összekapta magát, és már az edzéseken a legjobban teljesítette. A rajt is jól sikerült az olasznak, úgy tűnt, rajt-cél győzelmet szerez. Egyedül Alvaro Bautista, Talma csapattársa tudott vele menni. A 7. körre már leszakították Lorenzót, de Angelist és Lüthit. A 3. csoportban Kallio és Simon motoroztak ekkorra, mivel Simoncelli kicsúszott a 8. körben és bár visszaállt de alaposan leszakadt ebből a csoportból is. A 9. körben sajnos Tóth Imi bukott. Lorenzo ekkor kezdte meg a felzárkózást az élen állókra.

A verseny féltávja után a vezető Doviziosót és Bautistát utol is érte a spanyol világbajnok és megkezdődött a nagyon komoly hármas ütközet. 8 körrel a vége előtt Lorenzo már mindkét korábbi élen állott letudta, méghozzá egyszerre. Ezután meg is lépett kissé, és csak Dovizioso tudott lépést tartani vele. Bautista lemaradt tőlük és Alex de Angelisszel harcolt a dobogóért. 4 körrel a vége előtt az olasz ismét visszaelőzte a spanyol világbajnokot és megpróbált elegendő előnyt gyűjteni az utolsó körre. Ez nem volt elég, Lorenzo visszavette az élt, és közben felért rájuk a korábban kissé lemaradt Bautista is. Sőt, lenyomta Doviziosot is, aki nem sokkal később visszaadta a kölcsönt. Az utolsó körbe Lorenzo ment az élen, de Dovizioso nem engedte el. Az olasz hibája után is megpróbálta a lehetetlent, és a pálya végi kanyar kombinációban kikényszerítette a győzelmet magának, amellyel kissé nyíltabbá tette az idei 250-es küzdelmeket. A világbajnoki pontversenyt még így is Lorenzo 18 ponttal vezeti Dovizioso előtt.