Tejfelesszájú ausztrál a MotoGP élén

2007.04.24. 09:18

Az edzések után a Yamahák még büszkén állhattak oda az sorba, Valentino Rossi és Colin Edwards sorrendben. Rossi, Edwards, Stoner, Capirossi volt a rajtsorrend. A két ducatis már az első körben a picit meglépő Rossi nyomába eredt, ám Rossi igyekezetében kiszaladt a pályáról és ezzel visszaesett az 5. helyre. Rá egy kanyarral négyes baleset következett be Jacque Edwards alól, Pedrosa Vermeulen alól ütötte ki a motort egy bal kanyarban. Vermeulen nagy nehezen még vissza tudott állni a versenybe, és későbbiekben igen jó tempóval 11. helyig hozta fel Suzukiját. A bukások után Stoner, Capirossi, Hopkins, Elias, Rossi volt a sorrend. A két ducatis mögött Elias, Rossi és Hopkins rendesen kaszabolta egymást, ment az oda-vissza előzgetés. Stoner egyre inkább elhúzott, két másodperccel vezetett már a 8. körben mikorra Rossi és Elias is elmentek Capirossinak. Rossi nyomában a kis agresszív spanyollal próbált Stoner nyomába érni.

12 körrel a vége előtt Elias kicsit túl agresszíven egy féktávon előzte Rossit, aki majd leesett a motorról, és ettől megzavarodva jócskán lemaradt Eliastól és még jobban Stonertől. Rossi nem tudott újítani, és megkapta nyakába Hopkinst, Melandrit, Capirossit és Barrost. Sőt folyamatosan lassult, és a csoportjából mindenki leelőzte őt. A verseny hátralévő részében Capirossi, Melandri, Barros harcolt a harmadik helyért, nem sokkal tőlük lemaradva Hayden és Hopkins a 6. helyért mérkőztek meg. A befutóban Capirossi megtartotta a 3. helyét Barros ellenében, míg Hopkins az utolsó körben megelőzte Haydent. Rossi a gumik gyenge tapadásának köszönhette 10. helyét. Stoner főlényesen nyerte a futamot, mögötte szintén nagy előnnyel Melandri ért célba másodikként. Az első 10-ben csak két Michelin gumiabroncsos motor volt, azok is jó hátul, úgyhogy a török pálya inkább a Bridgestone felségterületének számított idén.