Szoros sárcsata

2007.05.22. 07:35

A németországi Teutschenthal adott otthont a 2007-es motokrossz idény soros futamának. A helyet hagyományosan sokszor öntözi eső a futamok alatt, most sem történt ez másként, de a 32ezer néző nem hagyta magára a versenyzőket. Az MX1 kategória első futamában Joshua Coppins és Max Nagl harcolt az elsőségért a rajtot követően. Az új-zélandi hamar az élre állt, míg csapattársa, Marc de Reuver Nagl megelőzése után csatlakozott hozzá. De Reuver végig Coppins mögött hajtott, nem előzte meg, így Yamaha első-második volt az eredmény a leintés után. Nagl sérült kulcscsontja miatt fokozatosan visszaesett, így David Philippaerts (KTM) örökölte meg a harmadik helyet. Igen ám, de Steve Ramon ott utazott a nyomában, és a verseny féltávjánál elkapta olasz vetélytársát, majd a harmadik helyet már nem engedte ki a kezéből.

A második futam a rajtzseni Mike Brown (Honda) elsőségével indult néhány kanyar erejéig. Coppins hamar leelőzte őt, és elhúzott a mezőnytől. A vb-pontversenyben vezető motoros bukott, és ekkor De Revuer állt az élre. Már majdnem az összesített GP-győzteseként érezhette magát a belga németföldön, amikor hat körrel a vége előtt bukott. A mögötte haladó Philippaerts örökölte meg az első helyet. Ramon mindent megpróbált, hogy a KTM-estől megszerezze a vezető helyet, de képtelen volt erre. Ráadásul Sebastian Pourcel közben utolérte és leelőzte őt, így a franciának jutott a második hely ebben a futamban. Philippaerts első és Ramon harmadik helye mellett Kevin Strijbosnak jutott a negyedik, míg ötödiknek Gordon Crockard jött be Hondáján. Sajnos Németh Kornél mindkét futamban csak a 19. helyen végzet, és ez mindössze 2-2 ponthoz volt elegendő. Az MX1 kategória pontversenyét Coppins vezeti Strijbos és Ramon előtt.