Pasini végre hegedült

2007.06.25. 08:56

A 125 köbcentisek futamára felszáradt a pálya és száraz versenynek minősítette a versenybíróság a futamot. Kojama, Pasini és Corsi a rajtsorrend, Talma sajnos csak a 9-10. hely körül jött el. Pasini már fél kör után az élre állt. Az első körök csatározása után Corsi vette át a vezetést, őt Faubel és Kojama követte. Talmának nem ment túl jól, csak a 10. hely környékén tudott jönni. Egy kilences boly lógott meg az élen, és szerencsére ennek a végén Talma motorozott. Pasini, Corsi és Faubel váltogatta egymást az élen, miközben Talma szorgos munkával feljött a 7. helyre. Corsi és De Rosa egymásnak ment kicsit a sikánban, ezzel a lehetőséggel remekül élt Talma és feljött a negyedik helyre. A 10. hely környékén volt ezután egy kis kakaskodás, mely után 3-4 pilóta is elesett, de vissza tudtak állni.

Az élen Pasini nagyon elment, Faubel és Kojama 1-2 másodperces hátrányban követte, míg Talmát időközben csapattársa Gadea előzte meg és ketten együtt próbáltak felzárkózni az élen állókra. Sajnos 7 körrel a vége előtt Talma motorja felmondta a szolgálatot és kiállni kényszerült az ötödik helyről. Az élen Pasini győzelmét már senki sem veszélyeztette, és Koyama szintén biztosan szerezte meg a második helyet a KTM-mel, jócskán elhúzva Faubeltől. Gadea már nem tudta megfogni Faubelt, így a spanyol a harmadik helyével ismét átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben Talmácsitól. A magyar fiúnak csak négy napja maradt megemészteni a történteket, mivel csütörtökön már edzés lesz Assenben.