Csajok a Motokrossz világbajnokságon

2007.06.26. 07:52

A motokrossz elméletileg férfi sport lenne, ámbátor a nemek egyenlősége kapcsán jó néhány országban rendeztek eddig is helyi bajnoki sorozatokat hölgyek számára. 2007-ben ismét világbajnoki futamokon állhatnak rajthoz a gyengébbik nem képviselői is, akik nemüket meghazudtoló állhatatossággal és teherbírással ugrálnak a legvadabb krosszpálya ugratókon is. A hölgyek számára az MX2 kategória szabályai adják a technikai kereteket. Ez maximálisan négyütemű 250-es, vagy 125-ös kétütemű gépek használatát engedélyezi. Az életkor a hölgyek esetében nem éppen udvarias számadat, de 15 és 50 közt kell lennie, ha itt indulni akarnak. Egyelőre egyetlen futamot rendeztek meg idén Németországban a hivatalosan Motokrossz Női Világkupának keresztelt sorozatban.

Ezt az első fordulót Teutschenthal városának pályáján rendezték meg. Az elmúlt év dobogósai ismét felállhattak az emelvényre, azonban a legjobbak a német tinédzser lányok voltak a pályán. A mindössze 17 éves Larissa Papenmeier lett az összetett győztese a Német nagydíjnak, míg a második hely az ezen a versenyen debütáló, mindössze 15 éves Maria Frankenek jutott. Papenmeier elsőségéhez egy győzelem és egy negyedik hely kellett a két futamban. Franke egy negyedik és egy második futam helyezést ért el. Az összetett harmadik francia Livia Lancelot mindkét futamban harmadik helyet szerzett.