Husqvarna siker a vadiúj bolgár pályán

2007.07.24. 08:10

Mintegy 10 000 néző előtt rendeztek világbajnoki futamot a Supermoto S1 kategóriában a bolgár Plevenben. A pálya vadonatúj, és egyik különlegessége, hogy az off-road rész is aszfalt burkolattal lett ellátva. A sok aszfalt és a 40 fokos hőség nem könnyítette meg a pilóták dolgát. Az első futamban Thomas Chareyre rajtolt a legjobban, és már az első kanyarban vezette a mezőnyt. Összesen hat versenyző kapott büntetést a rajtnál elkövetett kiugrásért. Massimo Beltrami üldözte a husqvarnás Thomas Chareyre-t a futam elején, Beltramit meg Adrien Chareyre kergette. Az közös kergetőzés eredmény az lett, hogy Adrien megelőzte Beltramit, és testvére után eredt. Thomasnak túlmelegedett az ülése, és a felpuhult alkalmatossággal nem tudta visszatartani Adrient, aki miután lenyomta tesóját, alig három tizeddel nyerte meg a futamot. Thierry Van Den Bosch rossz rajthelye ellenére egészen a harmadik helyig tudta felhozni Apriliáját az első futamban.

A második futamban Beltrami kapta el legjobban a rajtot, de el is vesztette hamar az elsőségét, amikor túl sokat csúszott egy kanyarból kijövet a célegyenesbe. Thomas Chareyre kihasználta ezt, azonnal megelőzte vetélytársát. Thomas ezek után nem hibázott, most az ülése sem ment tönkre, és megnyugtató előnnyel nyerte a futamot Beltrami előtt. Nagy meglepetésre, az idén kissé halovány, de a szakmában óriási névnek számító Boris Chambon alig pár tizeddel maradt le Beltrami mögött a Kawasakiján, és a harmadik helyre hozta be motorját. Van den Bosch nagyot esett már a verseny elején, és saját illetve motorja sérülése miatt nem tudta folytatni a futamot. A világbajnoki pontversenyben ismét Adrien Chareyre állt az élre, előnye 21 pont Van den Boschsal szemben. Tőle már csak 6 pont Thomas Chareyre hátránya a harmadik helyen.