Elhunyt Norick Abe

2007.10.08. 11:09

Norifumi Norcik Abe, japán egyik legsikeresebb gyorsasági motorversenyzője, közúti balesetben elhunyt. A szomorú hír a hétvégén járta be a világot. Abe motorkerékpárján (nagy robogó) tartott hazafelé, mikor egy teherautóba csapódott Kawasaki városa közelében. Abe olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy kórházba szállítása közben belehalt sérüléseibe. Mindössze 32 éves volt. A helyi rendőrség szerint az ütközés egy négy sávos főúton következett be, mikor a teherautó vezetője egy szabálytalan visszafordulást hajtott végre. Abe a teherautó mögül közelített az úton, a jobb oldala felől előzte, mikor a sofőr felismerte, hogy rossz irányba halad és megpróbált megfordulni a négy sávos pályán.

Norifumi Abe az autóversenyző, Mitsuo Abe gyermekeként látta meg a napvilágot, és 5 éves korában ült először motorra. Mihelyst elvégezte az általános iskolát két évet töltött Amerikában, hogy tovább fejlessze versenyzői tudását. Japánban minden idők legfiatalabb felnőtt gyorsasági bajnokságot nyerő versenyzője volt. Az első GP500-as futamgyőzelmét 1996-ban aratta a japán GP-n. Összesen háromszor győzött a királykategóriában. Abe, mint a GP500-as kategória versenyzője, igazi legendává nőtte ki magát Japánban. Rengeteg szurkolója segítette hazájában és világszerte, még akkor is, mikor jóval esélytelenebb motorokon vette fel a harcot ellenfeleivel a GP500 világbajnokságban. Idén a japán Superbike bajnokságban versenyzett a Yamaha színeiben.