Chareyre nyerte a Supermoto S1-világbajnokságot

2007.10.29. 08:41

Adrien Chareyre igencsak nagy pontelőnnyel érkezett az idei utolsó Supermoto S1 világbajnoki futam színhelyére, a görög Magerába. Az Aprilia gyári pilótája, Thierry Van Den Bosch mindent megpróbált a világbajnoki pontversenyt vezető husqvarnással szemben. Az első futam rajtjától ugyan még Bernd Hiemer (KTM) jött el a legjobban, de van den Bosch hamar talált egy nyitott kapott és megelőzte őt. Az Aprilia versenyzője ezután nagyobb tempóra kapcsolt és fölényesen nyerte a futamot a német Hiemer előtt. Ivan Lazzarini hozta be a harmadik helyre az új generációs Yamaha supermotot, míg a világbajnoki címre esélyes Adrien Chareyre kulcsfontosságú pontokat kapott az ötödik helyéért.

A második, mindent eldöntő futamban Lazzarini álomrajtot vett, de túl széles fordulója után ismét van den Bosch állt az élre. Az apriliás 5 körig vezetett, majd átadta az első helyét Thomas Chareyrének, amit később vissza is vett tőle és megnyerte a második futamot is. Van den Bosch ezzel mindent megtett amit csak lehetett, hozta a maximális 50 pontot. Thomas Chareyre lett a második, míg harmadiknak Hiemer állhatott fel a dobogóra. Adrien Chareyre ismét az ötödik helyen ért célba, mindez azonban elegendő volt neki, hogy 330 pontos összteljesítményével megszerezze az idei Supermoto S1 világbajnoki címet a 321 pontos van den Bosch előtt. A másik Chareyre fivér, Thomas harmadik helye az összetettben a Husqvarna gyártói világbajnoki címét is jelentette a kategóriában.