Mladin az AMA Superbike bajnok

2001.11.06. 09:29

Annak ellenére, hogy csak a 12. helyet érte el az AMA (AMA=Amerikai Motorkerékpárosok Szövetsége) Superbike bajnokság záró futamában, az ausztrál Mat Mladin szerezte meg a 2001-es bajnoki címet, amely immáron a harmadik a tarsolyában. A verseny győztese Nicky Hayden lett, akinek ez a negyedik győzelme egymás után a Honda SP-1 gépén.

Mat Mladin (Yoshimura Suzuki Team) eleget tett az összetett győzelem érdekében, pontokat gyűjtött, még ha nem is arra koncentrált, hogy megnyerje a futamot. A 42 körös verseny egyébként szokatlanul hosszú volt, mivel a versenyzők nagy részének még kerékcserére is ki kellett állnia.

Mladin egyetlen konkurense a bajnoki címért Eric Bostrom volt, aki első futómű problémák miatt kiszaladt a pályáról és csak tizedikként végzett. Így hát Mladin nyerte a bajnokságot 380 ponttal, a 365 pontos Bostrom és a 340 pontos Hayden előtt. Eric Bostrom cserébe az AMA Supersport bajnoki címével vigasztalódhatott, amelyhez egy Kawasaki ZX6-R segítségével jutott idén.