Man TT, a legbátrabbak bizarr versenye
Isle of Man TT – 2013.
A 2013-as Man sziget Tourist Trophy eseményeit a helyszínről közvetítettük. Nem titkolom, viszontagságos utazás volt. Még röviddel az indulás előtt érkezett a hír, hogy a japán Macusita Josinari elhunyt. Másnap söröztünk volna. Mire megérkeztem kiderült, hogy pajtásunk, Juha Kallio fejsérülést szenvedett a hegyen. Szerencsére kedden már a saját lábán érkezett, és ugyan némi hányingerrel, de vadul végig vezette bérelt autómat a pályán. Fotók azért születtek. Fogadják őket sok szeretettel.

A Brit Királyi Légierő akrobatacsapatának egy pilótája inzultálja a sirályokat Douglas kikötője felett. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Az Isle of Man Tourist Trophy-n 1935 óta alkalmaznak motoros pályabírókat. Amolyan elit alakulat, kizárólag meghívásos alapon jelölhetnek ki személyeket a feladatra, minden évben nyolcat. Idén nyolc Manx Grand Prix győzelem, és egy TT dobogó volt a mérlegük összességében. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Guy Martin landolás előtt a szerdai Supersport futamon. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Sokan feleséggel, gyerekkel és kutyával látogatnak az Ír-tengeren fekvő szigetre, és házat bérelnek két hétre. A család és kutyusa nagy érdeklődéssel figyeli a legendás Ballaugh Bridge-n ugrató motorosokat. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Az ausztrál Cameron Donald száguld a nyújtott balosban, miközben útját kőkerítés és virágbokor szegélyezi. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A Ramsey-ben található Swan kocsma előtt oldalkocsis motor hajt. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Guy Martin speciális sisakfényezésben, melyet kedvenc motorépítője, John Britten tiszteletére készíttetett. A háttérben húga, egyben egykori szerelője Kate figyeli testvére mozdulatait. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A TT idei legnagyobb meglepetése Michael Dunlop volt. Négy versenyt nyert összesen, de pechjére a kékszalagos futam, a Senior kategória trófeájáról lecsúszott. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A finn Juha Kallio búsan mereng maga elé a Ginger Hall kocsmában. Az imatrai fenegyerek újoncként indult a TT-n, de bukott a hegyen, és sérülései miatt eltiltották a további versenyzéstől. Jövőre újra megpróbálja. Eközben operatőr barátja Antti sörét kortyolgatja. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A TT törtnetének legeredményesebb versenyzője Joey Dunlop volt huszonhat győzelemmel. Szobra a hegyen található, s a Bungalow kanyar felett igyekszik tekintetével óvni az arra járó motorosokat. A szoborból összesen kettő készült, a másik Dunlop szülővárosában, az északír Ballymoney-ban található. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A gyönyörű, zöld Patont John McGuinness használta néhány kör erejéig, hogy a közönség kedvében járjon. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Michael Dunlop alaposan megtisztítja a légutakat a Senior TT rajtját megelőzően. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Cameron Donald koncentrál, s az utolsó simításokat végzi. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A versenyzők felkészültek az őrült hajszára. A háttérben feltűnik a Bray Hill csábító mélysége. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A motorsport veszélyes. Nem sokkal a rajt után Jonathan Howarth elveszítette uralmát motorja felett és óriásit bukott. A versenyző csodával határos módon, saját lábán hagyta el a helyszínt, de tizenegy néző megsérült. Halálos áldozata szerencsére nem volt a balesetnek. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Bruce Anstey körülbelül kétszázkilencvenes tempónál felkészül az enyhe jobbosra. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Megtört a jég. Egy balszerencsékkel tűzdelt versenyhét végén John McGuinness nyert a Senior TT-n, megszerezve ezzel a huszadik Tourist Trophy győzelmét. A célba érkezés után fiát, Ewant öleli. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

Majd koszorúval a nyakában úgy érzi, megszabadult a fotósok gyűrűjétől. Óriási feszültségek szabadulnak fel egy futam végeztével. Sajnos a viszontlátás nem mindig ennyire egyszerű a szigeten. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A versenyek végeztével már a juhok is nyugodtabban vacsoráznak a naplementében. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)

A legendás Fairy Bridge. A monda szerint tündérek jelentek meg a helyszínen, s a helyiek azóta is ápolják a történetet. A híd melletti erődben található régi rakott kőhídon egyszer rég apró emberkéket vélt felfedezni egy helyi lakos. A tündérek elvárják, hogy a hídon áthaladók köszöntsék őket egy hellóval, manapság az autósok inkább dudálnak egy rövidet. Sok versenyző még a kupáját is a helyszínen hagyja, bízva a jó szerencsében. Bevallom, bizsergető érzés volt éjjel tizenegyekor fotózni a helyszínen. (Fotó: Guld Péter / Totalbike)