Carmichael a verhetetlen

2003.03.06. 10:54

Ricky Carmichael Hondáján hetedszer nyert futamot a THQ Szuperkrossz Világsorozat idei szezonjában. A hétvégén megtartott rendezvény egyben az AMA Szuperkrossz bajnokság soros fordulója is volt, és 54720 szurkoló tekintette meg a helyszínen az eseményt. Az Indianapolis-i RCA Dome sportcsarnokban megrendezett verseny 250 köbcentis kategóriájának döntőjében Travis Preston rajtolt a legjobban, őt Carmichael és Ernesto Fonseca követte. Azonban Carmichael már az első körben az élre állt, és ugyan később a remekül motorozó francia David Vuillemin 4 másodpercre megközelítette őt, megelőzni már nem volt képes, így Carmichael biztosan nyerte a futamot. Az amerikai krossz fenoménnek ez volt a 33. győzelme pályafutása során. A Yamahás Chad Reed szerezte meg a harmadik helyet.

"Mindig szép teljesítmény ott győzni, ahol az ember karrierje elkezdődött." - utalt ezzel Carmichael élete első szuperkrossz győzelmére, amelyet szintén az RCA Dome-ban aratott. "A leggyorsabb köridővel kerültem a döntőbe, amely elegendő bizalommal töltött el a verseny kimenetelével kapcsolatban."

A 125 köbcentisek versenyében Kelly Smith rajtolt a legjobban a tabellát vezető Brock Sellards előtt. Sellards már az első körben az élre állt. A Kawasakis Mike Brown rajta nem sikerült valami fényesen, de a 13. körben már a harmadik helyen motorozott. Branden Jesseman a 11. körben érte utol az élen álló Sellards-ot. Persze ha már utolérte, úgy gondolta jobb, ha meg is előzi, és folyamatosan elhúzva tőle megszerezte karrierjének harmadik győzelmét, amely egyben a második sikere ebben a szezonban. Egy körrel később Sellards bukott, így visszaesett a hatodik helyre. Mike Brown ennek köszönhetően a második, még Shae Bentley a harmadik helyen végzett.