Megvan az első Boxer Kupa pont!

2003.07.07. 10:07

Bár kivételesen a boxer kupások is élvezhették a szabadedzés előnyeit, de erre csütörtök este 9 után, sötétben és esőben volt csak lehetőség. A két pénteki időmérő edzést is megtréfálta a belga időjárás. Az első időmérőt háromszor intették le piros zászlóval kicsúszás miatt, és Szabó Attila a Wallis versenyzője csak a 29. időeredményt érte el. A második időmérő futamra a változatosság kedvéért leszakadt az ég, ezzel az elsőn mért idők alapján alakult a rajtsorrend.

A versenyen - az eső szerencsére nem esett - a nedves pálya miatt mindenki vizes gumival indult. Attila egy jól elkapott rajt után már az első kör végére öt helyet javított, és 24-dikként fordult a célegyenesbe. A 10 körös versenyen nem hibázva, folyamatosan jött fel, és hihetetlen küzdelem után a 15. helyen intették le, ezzel megszerezte a magyar csapatnak az első pontot. A versenyt a svájci Andy Hoffman nyerte, akinek ez volt idei első győzelme.

Még két forduló van hátra a Boxer Kupából, a következő verseny július végén Németországban lesz.